https://www.google.com/webmasters/verification/verification-file-dl?hl=uk&authuser=0&siteUrl=http:/. На платформі Blogger.

Парафія Преображення Господнього

четвер, 23 червня 2011 р.

23.06.2011р. Б. / Псалми навчають нас молитися Божими словами

Папа

«Дозвольмо, щоб Бог навчав нас, як молитися», – з таким закликом звернувся Папа Бенедикт XVI до прочан, які у середу, 22 червня 2011 року зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на загальну аудієнцію. Продовжуючи цикл повчань, присвячених молитві, цього дня Святіший Отець говорив про Псалтир. «У цій книзі, – сказав Папа, – виражається увесь людський досвід, з усіма його найрізноманітнішими гранями, та уся гамма почуттів, якими супроводжується людське життя».


Святіший Отець зазначив, що у Псалмах висловлені радості та страждання, прагнення Бога та відчуття негідності людини, довір’я до Бога та відчуття самотності, повнота життя та страх перед смертю. Псалми – це гімни, скарги, подячні та покаянні пісні, які, одночасно, є прославою Господа, та благанням до Нього. «Тому що, – пояснив Бенедикт XVI, – благання надихається впевненістю в тому, що Бог відповість, а це відкриває на прославляння та подяку; в той же час прослава та подяка випливають з досвіду отриманого спасіння, передумовою якого є необхідність допомоги, яка виражається через благання».


За словами Папи, коли молимося Псалмами, то навчаємося молитися. «Оскільки вони є Божим словом, – пояснив він, – то той, хто молиться Псалмами, говорить з Богом словами самого ж Бога, звертаючись до Нього словами, які Він Сам нам дарував». Щось подібного стається з дитиною, яка починає говорити словами, які не є вродженими, але взятими від батьків чи тих, хто живе довкола неї.


«Отож, берімо до рук цю святу книгу, дозвольмо, щоб Бог навчав нас звертатися до Нього, вчинімо Псалтир провідником, який допомагатиме нам та щоденно супроводжуватиме на дорозі молитви», – закликав Бенедикт XVI.


Джерела:


Радіо Ватикан


Мандрівники Христа Царя
Дописати коментар