https://www.google.com/webmasters/verification/verification-file-dl?hl=uk&authuser=0&siteUrl=http:/. На платформі Blogger.

Парафія Преображення Господнього

субота, 15 жовтня 2011 р.

15.10.2011р. Б. / Глава УГКЦ про несправедливі суди в Україні
«Сьогоднішній стан судочинства – одна з найглибших реальних виразок нашої держави», − сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в коментарі кореспонденту УНІАН, відповідаючи на запитання про останні резонансні судові процеси над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком.

«На жаль, в Україні довгі роки як під слідством, так і в тюрмах дуже часто перебувають ні в чому не винні люди, які потребують наших молитов та підтримки», − констатував Предстоятель УГКЦ.

При цьому він згадав про ув’язнених, які хворіють на туберкульоз чи СНІД. «Вони, − за словами Глави УГКЦ, − через недосконалість нашої пенітенціарної системи не отримують кваліфікованої чи взагалі будь-якої медичної допомоги, через що повільно помирають у нелюдських умовах».

«Вони заслуговують на наше співчуття, на нашу молитву, яку зокрема для них несуть наші в’язничні капелани. Вважаю, що кожен вірний нашої Церкви мав би висловити свою громадянську позицію і підтримати, не порушуючи заповідей Божих і Конституцію, ув’язнених чи навіть захистити їх», − сказав Блаженніший Святослав.

Окремо Глава УГКЦ згадав про суд над Юлією Тимошенко. «Ми розуміємо, що суд над Юлією Тимошенко – це тільки верхівка айсберга. Це нагода звернути увагу на численні судові процеси по Україні, де залежна від влади і орієнтована на звинувачувальний вирок судова система нищить тисячі простих людей», − наголосив Предстоятель греко-католиків.

На переконання Блаженнішого Святослава, судова система чітко показує, чи дотримуються у суспільстві базові людські цінності, на яких і будується європейська спільнота, до якої Україна хоче інтегруватися.

«Одна з головних цінностей – закон має бути захистом людської гідності, свободи людини і її прав, а судівництво повинно стояти на сторожі виконання закону», − сказав Глава УГКЦ. При цьому він констатував, що сьогодні Україна «ще живе в радянському стереотипі та використанні правосуддя, як засобу, аби утвердити ту чи іншу панівну силу чи ідеологію, оправдати винних і засудити невинних».

«Мені та нашим вірним дуже сумно, що на двадцятому році Незалежності в Україні продовжують бути численні несправедливо засуджені», − сказав на завершення Блаженніший Святослав, коментуючи останні резонансні судові справи.

За матеріалами: Департамент інформації УГКЦ

Дописати коментар