https://www.google.com/webmasters/verification/verification-file-dl?hl=uk&authuser=0&siteUrl=http:/. На платформі Blogger.

Парафія Преображення Господнього

четвер, 1 вересня 2011 р.

01.09.2011р. Б. / У Бразилії розпочалася V сесія Патріаршого Собору УГКЦ

Собор

Вчора, 31 серпня, у бразильському місті Прудентополі розпочалася V сесія Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви на тему «Покликання до богопосвяченого життя». Собор триватиме до 4 вересня.


Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю журналістам назвав Собор дуже важливим всецерковним форумом, бо він збирає воєдино єпископат, священиків, монахів, монахинь і мирян з усіх єпархій нашої Церкви всього світу.


Як відомо, такого типу Собор проходить в УГКЦ кожних п’ять років. Темою минулого форуму була «Молодь у церкві третього тисячоліття».


«Тепер центром уваги всієї Церкви буде «Покликання до богопосвяченого життя», бо, як відомо, цей рік Церква присвятила саме покликанню до богопосвяченого життя. Отож, яким є монаше життя, яким воно повинно бути, що сьогодні Церква очікує від монахів, монахинь, тобто всіх тих, хто живе життям, цілковито посвяченим Богові - саме ці питання обговорюватимуть на Соборі», – зазначає він.


Предстоятель УГКЦ вважає знаменним те, що така сесія Собору відбувається поза межами України – у Бразилії.


«Організація Української Церкви в Латинській Америці була здійснена саме силою нашого монашества. Це отці василіани, отці салезіани, також сестри василіанки, сестри служебниці. Це була потуга нашої Церкви, яка протягом минулого століття послужила українцям у тих віддалених теренах, куди їх закинула доля. Сьогодні ми хочемо ще раз осмислити зміст, а відтак і форми здійснення служіння тих осіб, які живуть богопосвяченим життям», − пояснив Блаженніший Святослав.


Крім того, він висловив своє очікування від Собору: «Я б хотів, аби під час цього Собору вся Церква зрозуміла цінність покликання до монашого життя, бо монашество – це завжди сила і ядро Церкви. Ми добре знаємо, як монашество відзначається, скажімо, у справі освячення Церкви. Тобто монастирі завжди були вогнищами духовного життя. Деякі отці називали монашество «легенями» Церкви, яке вдень і вночі молиться за неї, а відтак жертвує своє життя в аскетичному подвизі, для того щоб можна було освятити духовну спільноту. Аскетизм – це одна зі складових покликання монашого життя», – наголосив Глава УГКЦ. Інша складова, на його думку – служіння монашества для освіти Церкви, тобто монашество було завжди носієм Божого Слова.


Сам Предстоятель матиме доповідь, пов’язану з питанням інтелектуального виховання монашества, що завжди було необхідним для виховання Церкви.


Третя складова покликання до монашества, яку відзначає Глава УГКЦ, – соціальна. Це, за його словами, служіння найбільш опущеним, незахищеним, хворим членам нашого суспільства. «Власне, монахи й монахині здійснюють це служіння сьогодні, але потрібно просто визначити, в який спосіб це найкраще робити, щоб воно було найбільш ефективним», – підсумував Блаженніший Святослав.


Сьогодні, 31 серпня відбулося урочисте відкриття Собору. 1 вересня обговорюватимуть тему «Божий поклик». 2 вересня дискутуватимуть на тему «Посланництво богопосвячених осіб». Темою третього дня стане «Виховання (формація) богопосвячених осіб». Завершиться Собор 4 вересня Божественною Літургією, після якої владики переїдуть до міста Куритиба, де 5 вересня розпочнеться засідання Синоду Єпископів УГКЦ.


Джерела:

Незнаю, випадково чи закономірно, що Патріарший Собор нашої української Церкви відбувається аж за Атлантичним океаном. Складається враження ніби владики злякалися диявольської влади, яка нині панує в Україні і накивали п'ятами (у скрутний для українців час) подалі закордон... А як же Христове: "Блаженні переслідувані за правду, бо їхнє є Царство Небесне"?! Мабуть владики не мають великого бажання бути блаженними вже сьогодні й на практиці, а не "блаженнішими" за титулом.


Катехит парафії Преображення Господнього р.Б. Леонід.

Дописати коментар