https://www.google.com/webmasters/verification/verification-file-dl?hl=uk&authuser=0&siteUrl=http:/. На платформі Blogger.

Парафія Преображення Господнього

четвер, 21 квітня 2011 р.

21.04.2011р. Б. / СТРАСТНИЙ ЧЕТВЕР. Великодні Богослужіння з Патріаршого Собору Воскресіння Христового -- online (РОЗКЛАД)

Патріарх

У Страсний четвер Блаженніший Святослав уперше здійснить Чин вмивання ніг


У Страсний (Чистий) четвер, 21 квітня, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), очолить Вечірню з Літургією Василія Великого та вперше здійснить Чин вмивання ніг дванадцятьом священикам. Урочистості проходитимуть у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5). (Літургія розпочнеться о 7-00, Чин вмивання ніг – 9-00).


«Першим жестом – який ми звершуємо у катедральних храмах під час чину вмивання ніг саме у Великий четвер – Христос у видимий і зворушливий спосіб упокорює себе перед власними учнями і вказує їм на те, що Він є серед них як слуга. … Таким чином Спаситель навчає нас, що Його священство не є запорукою людського владарювання чи привілеєм. Бути священиком – означає бути для всіх слугою, бути тим, хто щодня обмиває людську нечистоту, тобто служить ближньому за прикладом свого Господа», - наголошує Блаженніший Святослав у Посланні до священнослужителів УГКЦ .


На думку керівника Департаменту інформації УГКЦ о. Ігоря Яціва, вмивання ніг є «чудовим жестом, започаткованим Христом-Спасителем, щоб пригадати всім, хто має владу, чи то духовну, чи світську, що вона є дарована для служіння людям, і Церква звертає увагу вірних на це щороку у Чистий четвер».


Нагадаємо, що цього дня під час Тайної вечері Ісус встановив дві святі тайни: Священства та Євхаристії. Крім того, щороку в Чистий четвер у храмах освячують антимінси – полотна з часточками мощів, які лежать на престолах. Без антимінса не можна відправляти Літургії. Того дня освячують також миро для тайни Миропомазання».


Запрошуємо зацікавлених журналістів до участі у Богослужіннях та висвітленні святкових подій.
Патріарший_Собор

Усі богослужіння Страсного тижня, Великодня та Світлого тижня, які відбуватимуться у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві, можна дивитися в інтернеті. Для підключення прочитайте нашу інструкцію.


Зараз ми робимо заходи для налагодження не тільки відео, але й аудіотрансляції. Слідкуйте за нашими повідомленнями.
Розклад Богослужінь на Страсний Тиждень


Страсна Середа (20 березня):


6.30 – Утреня, Часи


18.00 – Літургія Передшеосвячених Дарів


19.15 – Молебень за узалежнених
Великий Четвер (21 квітня):


6.00 – Утреня, Часи


7.00 – Вечірня з Літургією Василія Великого


18.00 – Утреня Страстей
Велика П’ятниця (22 квітня):


8.00 – Царські Часи


12.00 – Вечірня з винесенням Плащаниці


18.00 – Єрусалимська Утрення
Велика Субота (23 квітня):


8.00 – Часи


9.00 – Вечірня з Літургією Василія Великого


14.00 – 21.00 – Посвячення пасок
Неділя (24 квітня) – Воскресіння Христове:


4.30 –Надгробне, Воскресна Утреня


5.45 – Свята Літургія, Посвячення пасок


7.30 – Свята Літургія, Посвячення пасок


9.00 – Свята Літургія, Посвячення пасок


18.00 – Воскресна Вечірня, Утреня


Додаткова інформація за тел.: 569-41-54


Джерело:


Департамент інформації УГКЦ

Дописати коментар