https://www.google.com/webmasters/verification/verification-file-dl?hl=uk&authuser=0&siteUrl=http:/. На платформі Blogger.

Парафія Преображення Господнього

понеділок, 10 травня 2010 р.

Історія парафії (оновлена)

Релігійна громада Преображення Господнього парафія Екзархату Української Греко-Католицької Церкви в м. Дніпродзержинську (Кам`янському) була заснована 1994 році. Першим ініціатором створення парафії був п. Ростислав Винар, який ще у 1993 році клопотався про призначення священика.На початку березня 1994 року до м. Дніпродзержинська приїхав перший греко-католицький священик о. Петро Бурак з метою створення та організації парафії у нашому місті.


13 березня 1994 року у Сиропусну неділю була відправлена перша Служба Божа в приміщенні римо-католицького костелу Св. Миколая м. Дніпродзержинська, на якій були присутні троє греко-католиків.Завдяки ревній праці о.Петра були створені парафії у містах: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, а також у с. Балівка та інших населених пунктах.


Від цього часу регулярно відправляються Літургії в неділі і свята. Кількість парафіян збільшується до 50 осіб.


Першим випробуванням, яке виникло із створенням парафії було небажання Дніпропетровської Обласної Адміністрації її реєструвати. Релігійна громада була зареєстрована лише в 1997 році. Іншою проблемою було відсутність власного приміщення для відправлення богослужінь та інших заходів. Протягом 1999 року парафія була змушена 4 рази змінювати місця проведення богослужінь.


18-19серпня 1996 року парафію із візитацією  відвідав Єпископ Любомир Гузар - тодішній Екзарх Києво-Вижгородської Екзархії. На час візитації Владика зупинився в парафіяльному будинку, де багато приділив уваги духовним потребам парафіян.1999 року на парафію було призначено нового пароха о. Пахомія Сидора ЧСВВ, який обслуговував також парафії у с. Балівці та м. Дніпропетровську, де він також і мешкав. Разом з о. Пахомієм приїхали брати-василіяни, які допомагали йому в священичій службі.В 2001 році з нагоди приїзду Папи Римського Івана Павла ІІ на парафії було  зорганізовано поїздку до Києва.В місяці грудні 2002 році парафію вперше з канонічною візитацією відвідав Владика Степан Меньок - Екзарх Донецько-Харківського Екзархату.


 


 В травні 2003 адміністратором парафії було призначено  о. Ігоря Пагулича, який виконує даний уряд до тепер.


 


 В 2006 році міською радою Дніпродзержинська було відведено земельну ділянку  під будівництво храму Преображення Господнього. Впродовж  2007 року був виготовлений проект храму і отриманий дозвіл на будівельні роботи. На початку 2008 року дану територію  обгородили, а також провели електричну напругу.


 Літом 2008р. був викопаний котлован під фундамент храму.


 


 На цьому фото Ви бачите будівництво тимчасової каплиці, де парафіяни зможуть молитися у власному приміщенні.


 На цій світлині Ви бачите вже освячення новозбудованої каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці eкзархом Донецько-Харківського Екзархату владикою Степаном на Вербну Неділю 12 квітня 2009 р. Б. за участю адміністратора парафії о. Ігоря Пагулича та інших отців Екзархату...У парафії організована недільна християнська школа для дітей, де діти навчаються основ християнської віри та моралі.Також є Недільна школа для дорослих "Ази православія", у якій юнацтво та дорослі поглиблено пізнають правди віри: літургіку, Символ віри, Заповіді Божі, Святе Письмо та інше. Діє спільнота "Матері в молитві", які в особливий спосіб моляться за дітей. Нещодавно було створено й спільноту "Жива вервиця", яка, як маленька клітинка від цілого організму, належить до української філії Міжнародної Організації "Жива вервиця" і молиться разом зі своєю покровителькою Св. Філоменою за "Тріумф Непорочного Серця Діви Марії у всьому Світі та в нашій Батьківщині". Священику у його пастирському служінні допомагають три катехити, які отримали вищу релігійну катехитичну освіту.


Майбутній розвиток парафії багато залежить від будівництва нового храму Преображення Господнього, де буде можливість не тільки молитися у своєму храмі, але також успішно проводити душпастирську діяльність.

Дописати коментар